Praca w opiece

Opiekunki i opiekunowie osób starszych w Niemczech to coraz liczniejsza grupa zawodowa. Branża opiekuńcza zachęca do wyjazdów, wciąż poszukując nowych rąk do pracy i oferując bardzo atrakcyjne wynagrodzenia, a także coraz bogatsze pakiety dodatkowych profitów – premie, programy lojalnościowe, ubezpieczenia medyczne. Co więcej, otwarte granice i unijna zasada równego traktowania pracowników rodzimych oraz przyjezdnych, pozwala obywatelom naszego kraju do podejmowania pracy w opiece w oparciu o różne reżimy prawne i w różnych formach. Możemy więc przykładowo zdecydować się na pracę w oparciu o polką umowę-zlecenie lub zgodnie z całym katalogiem umów niemieckich, w tym choćby Minijobs. Dodatkowo, jeśli lubimy większą niezależność i zależy nam na wyższych zarobkach, opiekunowie seniorów w Niemczech mają możliwość pracy na własnej działalności gospodarczej – zarówno zarejestrowanej w Polsce, jak i na niemieckiej Gewerbe.

Opieka w Niemczech - Notfalldose

Opieka w Niemczech – Notfalldose 

Opieka w Niemczech może zaskoczyć rozwiązaniami nieznanymi lub mało popularnymi w Polsce, takimi jak Notfalldose. Jest to specjalny pojemnik na podstawowe informacje o mieszkańcu danego gospodarstwa domowego, który umieszcza się w … lodówce.

czytaj całość

Rekrutacja opiekunek osób starszych w Niemczech – jak powinna wyglądać?

Zachęcamy do przeczytania artykułu wszystkie osoby, które rozważają swój pierwszy wyjazd do pracy w opiece. Zwracamy uwagę na to, jakie etapy rekrutacji są szczególnie istotne oraz w jaki sposób przyszła opiekunka może je wykorzystać, do uzyskania kluczowych dla niej informacji. Wskazujemy także, jakie zachowania ze strony firmy rekrutującej powinny wzbudzić nasze podejrzenia.

czytaj całość

Jak przygotować się na przyjazd zmienniczki?

Czy ostatnie dni przed powrotem do Polski warto przeznaczyć na przygotowanie seniora do zmiany? Przygotowaliśmy zestawienie informacji, które należy zostawić opiekunce zmienniczce. Podpowiadamy także co zrobić, aby wymiana przebiegła sprawnie i komfortowo zarówno dla opiekunki-zmienniczki, jak i dla samego podopiecznego.

czytaj całość

Praca w opiece w Niemczech od zaraz

Potrzeba szybkiego zarobku zachęca wiele osób do spróbowania swoich sił w niemieckiej opiece. Duża liczba ofert pracy dostępna jest tu od ręki, co pozwala wyjechać do pracy w dzień lub kilka dni po podpisaniu umowy. Niekiedy jednak pośpiech bywa złym doradcą, dlatego podpowiadamy, o czym należy pamiętać, wybierając się do pracy w opiece do Niemiec.

czytaj całość

Opiekunka Niemcy wysokie zarobki

Jak znaleźć oferty pracy w niemieckiej opiece z wysokimi zarobkami? Zobacz, na jakiego typu kontraktach w opiece domowej zarobisz najwięcej. Sprawdź także, jakie kompetencje i kwalifikacje pozwolą Ci na wybór lepiej płatnych zleceń.

czytaj całość

Z jaką firmą wyjechać do Niemiec do opieki?

Zdecydowanie najbezpieczniej jest wyjechać do pracy do Niemiec z firmą godną zaufania. Ale jak ją wybrać? Agencji i firm opiekuńczych jest na rynku wiele. Jak więc wybrać tę, która zagwarantuje nam dobrze dopasowaną ofertę pracy, bezpieczny wyjazd i dobry zarobek? Sprawdź, jakie są obowiązki firmy opiekuńczej, a także jakie udogodnienia może zapewnić opiekunkom.

czytaj całość

Opiekunka w Niemczech bez doświadczenia

Chcesz podjąć pracę w niemieckiej opiece, ale nie masz doświadczenia i nie wiesz, czy ta praca jest dla Ciebie? Przeczytaj, jakiego typu ogłoszenia kierowane są do osób, które pierwszy raz planują wyjechać na sztelę. Sprawdź, w jaki sposób możesz zdobyć doświadczenie w opiece i na co zwrócić uwagę przy przeglądaniu ogłoszeń.

czytaj całość

Opieka nad seniorem latem

Okres letni okazuje się dla wielu seniorów wyjątkowo uciążliwy i niebezpieczny dla zdrowia. Wysokie temperatury, wilgotność powietrza i prażące słońce mogą bardzo niebezpiecznie odbić się na zdrowiu i kondycji osób w podeszłym wieku. Dlatego zestawiliśmy kilka najważniejszych zasad, którymi warto kierować się latem w opiece nad seniorem.

czytaj całość

Opieka Niemcy zlecenia

Oferty pracy w niemieckiej opiece są bardzo różnorodne. Od zleceń indywidualnych lub w parach, po te kierowane wyłącznie dla mężczyzn, osób bez doświadczenia albo ze znajomością konkretnego języka – jak się okazuje nie zawsze niemieckiego. Poniżej przedstawiamy najczęściej wybierane i poszukiwane sztele wśród opiekunów osób starszych w Niemczech.

czytaj całość

Wakacyjne oferty pracy w Niemczech w opiece

Wakacyjne oferty pracy w Niemczech w opiece to przede wszystkim zastępstwa za stałe opiekunki domowe. Opiekunki domowe, to tacy pracownicy, którzy wykonują zadania opiekuńcze na zasadzie „live in”, czyli mieszkają razem z seniorami. Wakacyjne oferty pracy w Niemczech w opiece są skierowane przede wszystkim do osób, które lubią i potrafią prowadzić gospodarstwo domowe, mają wiedzę na temat ograniczeń związanych z podeszłym wiekiem i są gotowe na niesienie pomocy w zakresie higieny osobistej podopiecznych (nie wykonuje się czynności medycznych typu zastrzyki, zmiana opatrunków itp.).

czytaj całość

Rodziny niemieckie poszukujące opiekunek

Dużo pisze się o tym, jakie są lub jakie powinny być osoby zajmujące się opieką nad osobami starszymi. A co można powiedzieć o drugiej stronie medalu – kim są klienci firm opiekuńczych czy agencji pracy?

czytaj całość

Znajomość języków w pracy opiekunki osób starszych w Niemczech

Szukając pracy w niemieckiej opiece, naturalnie możemy zakładać, że znajomość języka niemieckiego lub chociaż jego podstaw to będzie jednym z ważniejszych wymagań stawianych kandydatkom. Warto jednak podkreślić, że zdarzają się także zlecenia, w których konieczna może być znajomość również innego języka. Które języki obce mogą zapewnić opiekunkom w Niemczech lepsze perspektywy zawodowe? Odpowiadamy w naszym najnowszym artykule.

czytaj całość

Opieka nad domem Niemcy

Czy osoba zatrudniana w opiece zobligowana jest do wykonywania innych czynności niż opiekuńczo-wspierające? Jakiego zakresu obowiązków można spodziewać się w ogłoszeniu o pracę w opiece w Niemczech? I w końcu, na czym polega opieka nad domem w pracy opiekuna? Dowiedz się, na co możesz liczyć jako opiekunka, decydując się podjąć podwójnej opieki – nad niemieckim seniorem i nad jego domem.

czytaj całość

Praca dla młodych w niemieckiej opiece

Dzisiejsza branża opiekuńcza otwarta jest zarówno na opiekunów z wieloletnim doświadczeniem, jak i osoby młode, które dopiero stawiają pierwsze kroki na rynku pracy. To nie wiek jest kluczowym kryterium, a indywidualne predyspozycje. Czym powinni kierować się kandydaci na stanowiska opiekuńcze w Niemczech? Dowiedz się także, czego oczekują rodziny i podopieczni od młodych opiekunów?

czytaj całość

Opiekunka Niemcy z prawem jazdy

Wielu z nas nie wyobraża sobie codziennego życia bez prawa jazdy. Daje nam niezależność, większy komfort podróży, a także... lepsze perspektywy na rynku pracy. Dotyczy to również opiekunek osób starszych, które planują podjąć pracę w Niemczech. Obecnie znajdziemy wiele ofert, w których wymaga się gotowości do prowadzenia samochodu podczas zlecenia. Jakie to sztele i co zyskujemy dzięki prawu jazdy? Odpowiadamy poniżej!

czytaj całość

W opiece w Niemczech – nowe perły - Ileana, Anuta, Yauheni, Yurii

W opiece w Niemczech polskie opiekunki z coraz większym zaskoczeniem przekonują się, że są jednak do zastąpienia. Przez ostatnie dwa lata niezachwiana niczym pozycja na runku usług opiekuńczych opiekunów i opiekunek osób starszych z Polski po raz pierwszy od wielu lat uległa zmianie. Nie jest już tak łatwo o pracę w opiece w Niemczech.

czytaj całość

Praca w Niemczech w opiece nad morzem

Piękna nadmorska okolica, stabilne warunki pracy i darmowe zakwaterowanie – to tylko niektóre profity czekające na opiekunki z Polski, które zdecydowały się na pracę w Niemczech nad morzem. O tym, dlaczego jeszcze warto podjąć takie zatrudnienie, w których miastach można z powodzeniem szukać pracy i na jakie warunki można liczyć, piszemy poniżej.

czytaj całość

Jak zostać opiekunką osoby starszej?

Opiekunowie zajmujący się seniorami pomagają im w wykonywaniu rutynowych czynności, towarzyszą w codziennym życiu i umożliwiają sprawne ich funkcjonowanie. Nierzadko też wspierają osoby starsze podczas choroby lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia. Istnieje kilka sposobów na kształcenie w zawodach opiekuńczych. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące specyfiki pracy opiekuna osób starszych, wymagań stawianych kandydatom i sposobów zdobycia nowego zawodu.

czytaj całość

Opieka nad osobą starszą zimą

Kompleksowa opieka nad seniorem zimą wcale nie musi być trudna. Wystarczy trzymać się kilku ważnych zasad, by zapewnić podopiecznemu wysoki komfort funkcjonowania, nawet w najzimniejsze dni w roku. Jeśli wyjeżdżasz do pracy jako opiekunka osób starszych właśnie w okresie zimowym, koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem!

czytaj całość

Opiekunka bez szczepienia COVID nie dostanie pracy w Niemczech?

W Niemczech od 24 listopada 2021 roku wprowadzono twarde reguły związane m.in. z wykonywaniem pracy przez osoby niezaszczepione. Muszą one każdorazowo przed przystąpieniem do pracy wykazać się testem w kierunku COVID. Pracodawcy nie są zobowiązani do ponoszenia kosztów tych testów.

czytaj całość

Dofinansowanie opieki w Niemczech – zmiany w 2022 roku

Dofinansowanie opieki nad osobami starszymi i schorowanymi w Niemczech jest ważną pozycją w budżecie rodzin niemieckich. Tamtejsze społeczeństwo od wielu lat opłaca składkę pielęgnacyjną na wypadek zniedołężnienia i chorób. Każdy obywatel, bez względu na status majątkowy, otrzymuje pomoc państwa.

czytaj całość

10 zasad bezpiecznego wyjazdu do pracy w niemieckiej opiece

Nie ma się co dziwić, że wyjazd do pracy za granicą okupiony jest obawą ze strony opiekunki. Nowe zlecenie, obca rodzina, zupełnie nieznane miasto i konieczność komunikowania się w obcym języku – to wszystko łącznie wzbudza niepewność. Można jednak przygotować się do wyjazdu tak, by móc ze spokojem opuszczać nasz kraj. Poniżej przedstawiamy 10 najważniejszych zasad bezpiecznego wyjazdu do pracy w niemieckiej opiece. Poznaj je już dziś i podejmij zatrudnienie bez dodatkowego stresu.

czytaj całość

Pozapłacowe czynniki wyboru miejsca pracy w opiece w Niemczech

Pozapłacowe czynniki wyboru miejsca pracy w opiece w Niemczech są często ważniejsze niż samo wynagrodzenie. Oczywiście każdy dąży do osiągnięcia idealnych warunków w miejscu pracy w opiece. Idealnych – czyli takich, gdzie i płaca i warunki są zgodne z oczekiwaniami opiekunki lub opiekuna. Co najczęściej oprócz pieniędzy wpływa na decyzję o wyborze miejsca pracy w opiece w Niemczech?

czytaj całość

Praca w opiece w Niemczech blisko granicy

Decydując się na wyjazd do pracy w opiece w Niemczech, wiele polskich opiekunek poszukuje ofert zlokalizowanych blisko granicy z Polską. Sprawdź, które niemieckie miasta cieszą się największą popularnością. Wskazujemy powody, dla których oferty te są szczególnie atrakcyjne dla opiekunek, a także, na jakie korzyści możesz liczyć, podejmując pracę blisko granicy.

czytaj całość

Używamy cookies

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.