Blog

Opieka nad seniorem latem

Okres letni okazuje się dla wielu seniorów wyjątkowo uciążliwy i niebezpieczny dla zdrowia. Wysokie temperatury, wilgotność powietrza i prażące słońce mogą bardzo niebezpiecznie odbić się na zdrowiu i kondycji osób w podeszłym wieku. Dlatego zestawiliśmy kilka najważniejszych zasad, którymi warto kierować się latem w opiece nad seniorem.

czytaj całość

Opieka Niemcy zlecenia

Oferty pracy w niemieckiej opiece są bardzo różnorodne. Od zleceń indywidualnych lub w parach, po te kierowane wyłącznie dla mężczyzn, osób bez doświadczenia albo ze znajomością konkretnego języka – jak się okazuje nie zawsze niemieckiego. Poniżej przedstawiamy najczęściej wybierane i poszukiwane sztele wśród opiekunów osób starszych w Niemczech.

czytaj całość

Wakacyjne oferty pracy w Niemczech w opiece

Wakacyjne oferty pracy w Niemczech w opiece to przede wszystkim zastępstwa za stałe opiekunki domowe. Opiekunki domowe, to tacy pracownicy, którzy wykonują zadania opiekuńcze na zasadzie „live in”, czyli mieszkają razem z seniorami. Wakacyjne oferty pracy w Niemczech w opiece są skierowane przede wszystkim do osób, które lubią i potrafią prowadzić gospodarstwo domowe, mają wiedzę na temat ograniczeń związanych z podeszłym wiekiem i są gotowe na niesienie pomocy w zakresie higieny osobistej podopiecznych (nie wykonuje się czynności medycznych typu zastrzyki, zmiana opatrunków itp.).

czytaj całość

Rodziny niemieckie poszukujące opiekunek

Dużo pisze się o tym, jakie są lub jakie powinny być osoby zajmujące się opieką nad osobami starszymi. A co można powiedzieć o drugiej stronie medalu – kim są klienci firm opiekuńczych czy agencji pracy?

czytaj całość

Znajomość języków w pracy opiekunki osób starszych w Niemczech

Szukając pracy w niemieckiej opiece, naturalnie możemy zakładać, że znajomość języka niemieckiego lub chociaż jego podstaw to będzie jednym z ważniejszych wymagań stawianych kandydatkom. Warto jednak podkreślić, że zdarzają się także zlecenia, w których konieczna może być znajomość również innego języka. Które języki obce mogą zapewnić opiekunkom w Niemczech lepsze perspektywy zawodowe? Odpowiadamy w naszym najnowszym artykule.

czytaj całość

Opieka nad domem Niemcy

Czy osoba zatrudniana w opiece zobligowana jest do wykonywania innych czynności niż opiekuńczo-wspierające? Jakiego zakresu obowiązków można spodziewać się w ogłoszeniu o pracę w opiece w Niemczech? I w końcu, na czym polega opieka nad domem w pracy opiekuna? Dowiedz się, na co możesz liczyć jako opiekunka, decydując się podjąć podwójnej opieki – nad niemieckim seniorem i nad jego domem.

czytaj całość

Praca dla młodych w niemieckiej opiece

Dzisiejsza branża opiekuńcza otwarta jest zarówno na opiekunów z wieloletnim doświadczeniem, jak i osoby młode, które dopiero stawiają pierwsze kroki na rynku pracy. To nie wiek jest kluczowym kryterium, a indywidualne predyspozycje. Czym powinni kierować się kandydaci na stanowiska opiekuńcze w Niemczech? Dowiedz się także, czego oczekują rodziny i podopieczni od młodych opiekunów?

czytaj całość

Złośliwość starcza

Jednym z dużych wyzwań w pracy opiekunek i opiekunów osób starszych w Niemczech jest mierzenie się z nie zawsze miłymi charakterami podopiecznych. Aby zachować opanowanie i dystans konieczny w sytuacjach stresowych, warto rozumieć, skąd bierze się złośliwość starcza?

czytaj całość

Opiekunka Niemcy z prawem jazdy

Wielu z nas nie wyobraża sobie codziennego życia bez prawa jazdy. Daje nam niezależność, większy komfort podróży, a także... lepsze perspektywy na rynku pracy. Dotyczy to również opiekunek osób starszych, które planują podjąć pracę w Niemczech. Obecnie znajdziemy wiele ofert, w których wymaga się gotowości do prowadzenia samochodu podczas zlecenia. Jakie to sztele i co zyskujemy dzięki prawu jazdy? Odpowiadamy poniżej!

czytaj całość

W opiece w Niemczech – nowe perły - Ileana, Anuta, Yauheni, Yurii

W opiece w Niemczech polskie opiekunki z coraz większym zaskoczeniem przekonują się, że są jednak do zastąpienia. Przez ostatnie dwa lata niezachwiana niczym pozycja na runku usług opiekuńczych opiekunów i opiekunek osób starszych z Polski po raz pierwszy od wielu lat uległa zmianie. Nie jest już tak łatwo o pracę w opiece w Niemczech.

czytaj całość

Praca w Niemczech w opiece nad morzem

Piękna nadmorska okolica, stabilne warunki pracy i darmowe zakwaterowanie – to tylko niektóre profity czekające na opiekunki z Polski, które zdecydowały się na pracę w Niemczech nad morzem. O tym, dlaczego jeszcze warto podjąć takie zatrudnienie, w których miastach można z powodzeniem szukać pracy i na jakie warunki można liczyć, piszemy poniżej.

czytaj całość

Emerytura dla opiekunki w Niemczech po 5 latach?

Niemiecka emerytura po 5 latach pracy to hasło przyciągające wiele opiekunek i opiekunów osób starszych. Za atrakcyjnością tej wizji przemawia stereotyp Niemca – emeryta. Ładnie ubrany, z uśmiechem prezentującym uzębienie będące efektem najnowszych technik dentystyczny, przemierza na emeryturze świat w eleganckich, klimatyzowanych autokarach. Czy wystarczy 5 lat na uzyskanie emerytury w Niemczech, dzięki której będziemy mieli takie same możliwości?

czytaj całość

Dzień babci i dziadka w Niemczech

Dzień babci i dziadka to ważne święto dla całej rodziny. Co roku w Polsce 21 i 22 stycznia babcie i dziadkowie mogą się poczuć jeszcze bardziej wyjątkowo. W Polsce jest to święto hucznie celebrowane. Wnuki i wnuczki odwiedzają seniorów rodu, obdarowują ich upominkami i wspólnie spędzają czas. Nie wszędzie na świecie ten dzień wygląda tak samo. Jak dzień babci i dziadka celebrują Niemcy?

czytaj całość

Ile może dorobić emeryt w opiece?

Opieka nad osobami starszymi to dobry sposób na dorobienie do emerytury, a także dobry sposób na emeryturę - jeśli mamy jeszcze siłę i ochotę by zrobić coś dobrego. Podejmując się takiej dodatkowej pracy musimy jednak pamiętać, że nasze zarobki mogą wpłynąć na wysokość pobieranego świadczenia emerytalnego.

czytaj całość

Jak zostać opiekunką osoby starszej?

Opiekunowie zajmujący się seniorami pomagają im w wykonywaniu rutynowych czynności, towarzyszą w codziennym życiu i umożliwiają sprawne ich funkcjonowanie. Nierzadko też wspierają osoby starsze podczas choroby lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia. Istnieje kilka sposobów na kształcenie w zawodach opiekuńczych. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące specyfiki pracy opiekuna osób starszych, wymagań stawianych kandydatom i sposobów zdobycia nowego zawodu.

czytaj całość

Opiekunka osób starszych w Niemczech, a podatki 2022

Opiekunka osób starszych, która pracuje w Niemczech legalnie, płaci oczywiście podatki. Zależnie od formy zatrudnienia i przepisów ogólnych, podatki odprowadza w Polsce lub w Niemczech. W 2022 roku zmienia się sporo w tym zakresie, zwłaszcza dla osób, które pracują w polskich firmach opiekuńczych (umowa zlecenie) i są oddelegowane do pracy do Niemiec. Opiekunki, które podlegają pod niemiecki system podatkowy (np. umowa o pracę, Gewerbe) będą miały w 2022 roku mniej zmian podatkowych.

czytaj całość

Dni wolne od pracy w Niemczech w 2022 roku

Choć Polskę i Niemcy łączy wiele, niekoniecznie dotyczy to dni wolnych od pracy. Część świąt, które w naszym kraju mają status dni ustawowo wolnych od pracy, obowiązuje także u naszych zachodnich sąsiadów. Są jednak i takie daty, które w Niemczech są dniami niepracującymi, a w Polsce wręcz przeciwnie. Dla opiekunek i opiekunów osób starszych może być to bardzo ważna informacja.

czytaj całość

Kalendarz świąt niemieckich 2022

Jak w nadchodzącym roku wypadną dni wolne w Niemczech? Zachęcamy do sprawdzenia kalendarza świąt niemieckich 2022! Ta wiedza na pewno ułatwi planowanie pracy i odpoczynku.

czytaj całość

Opieka nad osobą starszą zimą

Kompleksowa opieka nad seniorem zimą wcale nie musi być trudna. Wystarczy trzymać się kilku ważnych zasad, by zapewnić podopiecznemu wysoki komfort funkcjonowania, nawet w najzimniejsze dni w roku. Jeśli wyjeżdżasz do pracy jako opiekunka osób starszych właśnie w okresie zimowym, koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem!

czytaj całość

Dofinansowanie opieki w Niemczech – zmiany w 2022 roku

Dofinansowanie opieki nad osobami starszymi i schorowanymi w Niemczech jest ważną pozycją w budżecie rodzin niemieckich. Tamtejsze społeczeństwo od wielu lat opłaca składkę pielęgnacyjną na wypadek zniedołężnienia i chorób. Każdy obywatel, bez względu na status majątkowy, otrzymuje pomoc państwa.

czytaj całość

Opiekunka bez szczepienia COVID nie dostanie pracy w Niemczech?

W Niemczech od 24 listopada 2021 roku wprowadzono twarde reguły związane m.in. z wykonywaniem pracy przez osoby niezaszczepione. Muszą one każdorazowo przed przystąpieniem do pracy wykazać się testem w kierunku COVID. Pracodawcy nie są zobowiązani do ponoszenia kosztów tych testów.

czytaj całość

Ogłoszenia o pracy w opiece to katastrofa

Ogłoszenia o pracy w opiece w Niemczech to często jedna wielka katastrofa. Brak podstawowych informacji o stanie podopiecznego, wynagrodzeniu, formie zatrudnienia a nawet miejscu pracy. Firmy i agencje rzadko przykładają odpowiednią uwagę do przedstawienia swojej oferty pracy. Są oczywiście chlubne wyjątki, większość jednak nastawia się na „złapanie” naiwnych przez szafowanie wysokimi stawkami.

 

czytaj całość

10 zasad bezpiecznego wyjazdu do pracy w niemieckiej opiece

Nie ma się co dziwić, że wyjazd do pracy za granicą okupiony jest obawą ze strony opiekunki. Nowe zlecenie, obca rodzina, zupełnie nieznane miasto i konieczność komunikowania się w obcym języku – to wszystko łącznie wzbudza niepewność. Można jednak przygotować się do wyjazdu tak, by móc ze spokojem opuszczać nasz kraj. Poniżej przedstawiamy 10 najważniejszych zasad bezpiecznego wyjazdu do pracy w niemieckiej opiece. Poznaj je już dziś i podejmij zatrudnienie bez dodatkowego stresu.

czytaj całość

Pozapłacowe czynniki wyboru miejsca pracy w opiece w Niemczech

Pozapłacowe czynniki wyboru miejsca pracy w opiece w Niemczech są często ważniejsze niż samo wynagrodzenie. Oczywiście każdy dąży do osiągnięcia idealnych warunków w miejscu pracy w opiece. Idealnych – czyli takich, gdzie i płaca i warunki są zgodne z oczekiwaniami opiekunki lub opiekuna. Co najczęściej oprócz pieniędzy wpływa na decyzję o wyborze miejsca pracy w opiece w Niemczech?

czytaj całość

Używamy cookies

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.