Blog

Rekrutacja opiekunek osób starszych w Niemczech – jak powinna wyglądać?

Zachęcamy do przeczytania artykułu wszystkie osoby, które rozważają swój pierwszy wyjazd do pracy w opiece. Zwracamy uwagę na to, jakie etapy rekrutacji są szczególnie istotne oraz w jaki sposób przyszła opiekunka może je wykorzystać, do uzyskania kluczowych dla niej informacji. Wskazujemy także, jakie zachowania ze strony firmy rekrutującej powinny wzbudzić nasze podejrzenia.

czytaj całość

Jak przygotować się na przyjazd zmienniczki?

Czy ostatnie dni przed powrotem do Polski warto przeznaczyć na przygotowanie seniora do zmiany? Przygotowaliśmy zestawienie informacji, które należy zostawić opiekunce zmienniczce. Podpowiadamy także co zrobić, aby wymiana przebiegła sprawnie i komfortowo zarówno dla opiekunki-zmienniczki, jak i dla samego podopiecznego.

czytaj całość

Praca w opiece w Niemczech od zaraz

Potrzeba szybkiego zarobku zachęca wiele osób do spróbowania swoich sił w niemieckiej opiece. Duża liczba ofert pracy dostępna jest tu od ręki, co pozwala wyjechać do pracy w dzień lub kilka dni po podpisaniu umowy. Niekiedy jednak pośpiech bywa złym doradcą, dlatego podpowiadamy, o czym należy pamiętać, wybierając się do pracy w opiece do Niemiec.

czytaj całość

Jak odnaleźć się na nowym zleceniu w niemieckiej opiece?

Nowe miejsce, nowe zwyczaje panujące w domu, nowe przyzwyczajenia seniora i oczekiwania ze strony jego rodziny. To właśnie czeka na opiekunkę w każdym kolejnym miejscu pracy. Jak szybko i komfortowo odnaleźć się na nowym zleceniu w niemieckiej opiece? Skorzystaj z naszych porad.

czytaj całość

Almanach pomocy w pokonywaniu wózkiem inwalidzkim schodów i progów

W poprzednich almanachach związanych z urządzeniami i środkami pomocniczymi w opiece nad osobami starszymi omawialiśmy m.in. temat podnośników, ślizgów, pasów. W codziennym funkcjonowaniu w pracy w opiece są one niezastąpione wtedy, kiedy nasz podopieczny i jego wózek inwalidzki znajdują się na jednym poziomie domu. Są jednak bariery architektoniczne, takie jak progi czy różnice poziomów w postaci kilku schodków, które utrudniają lub wręcz uniemożliwiają podopiecznym na wózkach inwalidzkich samodzielne przemieszczanie a opiekunce pchanie wózka.

czytaj całość

Opiekunka Niemcy wysokie zarobki

Jak znaleźć oferty pracy w niemieckiej opiece z wysokimi zarobkami? Zobacz, na jakiego typu kontraktach w opiece domowej zarobisz najwięcej. Sprawdź także, jakie kompetencje i kwalifikacje pozwolą Ci na wybór lepiej płatnych zleceń.

czytaj całość

Z jaką firmą wyjechać do Niemiec do opieki?

Zdecydowanie najbezpieczniej jest wyjechać do pracy do Niemiec z firmą godną zaufania. Ale jak ją wybrać? Agencji i firm opiekuńczych jest na rynku wiele. Jak więc wybrać tę, która zagwarantuje nam dobrze dopasowaną ofertę pracy, bezpieczny wyjazd i dobry zarobek? Sprawdź, jakie są obowiązki firmy opiekuńczej, a także jakie udogodnienia może zapewnić opiekunkom.

czytaj całość

Czarna lista szteli w Niemczech

Czarna lista szteli w Niemczech to określenie, którego w środowisku opiekunek osób starszych używa w stosunku do miejsc pracy w opiece, na których coś zawodzi. Takie miejsca pracy nazywa się również „minami”. Nie tylko złe opiekunki krążą pomiędzy licznymi pracodawcami. Tak samo trudni klienci niemieccy „skaczą” od firmy do firmy w poszukiwaniu cudownego środka na często nierozwiązywalne w warunkach domowych, problemy osób starszych.

czytaj całość

Opiekunka w Niemczech bez doświadczenia

Chcesz podjąć pracę w niemieckiej opiece, ale nie masz doświadczenia i nie wiesz, czy ta praca jest dla Ciebie? Przeczytaj, jakiego typu ogłoszenia kierowane są do osób, które pierwszy raz planują wyjechać na sztelę. Sprawdź, w jaki sposób możesz zdobyć doświadczenie w opiece i na co zwrócić uwagę przy przeglądaniu ogłoszeń.

czytaj całość

Opieka nad seniorem latem

Okres letni okazuje się dla wielu seniorów wyjątkowo uciążliwy i niebezpieczny dla zdrowia. Wysokie temperatury, wilgotność powietrza i prażące słońce mogą bardzo niebezpiecznie odbić się na zdrowiu i kondycji osób w podeszłym wieku. Dlatego zestawiliśmy kilka najważniejszych zasad, którymi warto kierować się latem w opiece nad seniorem.

czytaj całość

Opieka Niemcy zlecenia

Oferty pracy w niemieckiej opiece są bardzo różnorodne. Od zleceń indywidualnych lub w parach, po te kierowane wyłącznie dla mężczyzn, osób bez doświadczenia albo ze znajomością konkretnego języka – jak się okazuje nie zawsze niemieckiego. Poniżej przedstawiamy najczęściej wybierane i poszukiwane sztele wśród opiekunów osób starszych w Niemczech.

czytaj całość

Wakacyjne oferty pracy w Niemczech w opiece

Wakacyjne oferty pracy w Niemczech w opiece to przede wszystkim zastępstwa za stałe opiekunki domowe. Opiekunki domowe, to tacy pracownicy, którzy wykonują zadania opiekuńcze na zasadzie „live in”, czyli mieszkają razem z seniorami. Wakacyjne oferty pracy w Niemczech w opiece są skierowane przede wszystkim do osób, które lubią i potrafią prowadzić gospodarstwo domowe, mają wiedzę na temat ograniczeń związanych z podeszłym wiekiem i są gotowe na niesienie pomocy w zakresie higieny osobistej podopiecznych (nie wykonuje się czynności medycznych typu zastrzyki, zmiana opatrunków itp.).

czytaj całość

Rodziny niemieckie poszukujące opiekunek

Dużo pisze się o tym, jakie są lub jakie powinny być osoby zajmujące się opieką nad osobami starszymi. A co można powiedzieć o drugiej stronie medalu – kim są klienci firm opiekuńczych czy agencji pracy?

czytaj całość

Znajomość języków w pracy opiekunki osób starszych w Niemczech

Szukając pracy w niemieckiej opiece, naturalnie możemy zakładać, że znajomość języka niemieckiego lub chociaż jego podstaw to będzie jednym z ważniejszych wymagań stawianych kandydatkom. Warto jednak podkreślić, że zdarzają się także zlecenia, w których konieczna może być znajomość również innego języka. Które języki obce mogą zapewnić opiekunkom w Niemczech lepsze perspektywy zawodowe? Odpowiadamy w naszym najnowszym artykule.

czytaj całość

Opieka nad domem Niemcy

Czy osoba zatrudniana w opiece zobligowana jest do wykonywania innych czynności niż opiekuńczo-wspierające? Jakiego zakresu obowiązków można spodziewać się w ogłoszeniu o pracę w opiece w Niemczech? I w końcu, na czym polega opieka nad domem w pracy opiekuna? Dowiedz się, na co możesz liczyć jako opiekunka, decydując się podjąć podwójnej opieki – nad niemieckim seniorem i nad jego domem.

czytaj całość

Praca dla młodych w niemieckiej opiece

Dzisiejsza branża opiekuńcza otwarta jest zarówno na opiekunów z wieloletnim doświadczeniem, jak i osoby młode, które dopiero stawiają pierwsze kroki na rynku pracy. To nie wiek jest kluczowym kryterium, a indywidualne predyspozycje. Czym powinni kierować się kandydaci na stanowiska opiekuńcze w Niemczech? Dowiedz się także, czego oczekują rodziny i podopieczni od młodych opiekunów?

czytaj całość

Złośliwość starcza

Jednym z dużych wyzwań w pracy opiekunek i opiekunów osób starszych w Niemczech jest mierzenie się z nie zawsze miłymi charakterami podopiecznych. Aby zachować opanowanie i dystans konieczny w sytuacjach stresowych, warto rozumieć, skąd bierze się złośliwość starcza?

czytaj całość

Opiekunka Niemcy z prawem jazdy

Wielu z nas nie wyobraża sobie codziennego życia bez prawa jazdy. Daje nam niezależność, większy komfort podróży, a także... lepsze perspektywy na rynku pracy. Dotyczy to również opiekunek osób starszych, które planują podjąć pracę w Niemczech. Obecnie znajdziemy wiele ofert, w których wymaga się gotowości do prowadzenia samochodu podczas zlecenia. Jakie to sztele i co zyskujemy dzięki prawu jazdy? Odpowiadamy poniżej!

czytaj całość

W opiece w Niemczech – nowe perły - Ileana, Anuta, Yauheni, Yurii

W opiece w Niemczech polskie opiekunki z coraz większym zaskoczeniem przekonują się, że są jednak do zastąpienia. Przez ostatnie dwa lata niezachwiana niczym pozycja na runku usług opiekuńczych opiekunów i opiekunek osób starszych z Polski po raz pierwszy od wielu lat uległa zmianie. Nie jest już tak łatwo o pracę w opiece w Niemczech.

czytaj całość

Praca w Niemczech w opiece nad morzem

Piękna nadmorska okolica, stabilne warunki pracy i darmowe zakwaterowanie – to tylko niektóre profity czekające na opiekunki z Polski, które zdecydowały się na pracę w Niemczech nad morzem. O tym, dlaczego jeszcze warto podjąć takie zatrudnienie, w których miastach można z powodzeniem szukać pracy i na jakie warunki można liczyć, piszemy poniżej.

czytaj całość

Emerytura dla opiekunki w Niemczech po 5 latach?

Niemiecka emerytura po 5 latach pracy to hasło przyciągające wiele opiekunek i opiekunów osób starszych. Za atrakcyjnością tej wizji przemawia stereotyp Niemca – emeryta. Ładnie ubrany, z uśmiechem prezentującym uzębienie będące efektem najnowszych technik dentystyczny, przemierza na emeryturze świat w eleganckich, klimatyzowanych autokarach. Czy wystarczy 5 lat na uzyskanie emerytury w Niemczech, dzięki której będziemy mieli takie same możliwości?

czytaj całość

Dzień babci i dziadka w Niemczech

Dzień babci i dziadka to ważne święto dla całej rodziny. Co roku w Polsce 21 i 22 stycznia babcie i dziadkowie mogą się poczuć jeszcze bardziej wyjątkowo. W Polsce jest to święto hucznie celebrowane. Wnuki i wnuczki odwiedzają seniorów rodu, obdarowują ich upominkami i wspólnie spędzają czas. Nie wszędzie na świecie ten dzień wygląda tak samo. Jak dzień babci i dziadka celebrują Niemcy?

czytaj całość

Ile może dorobić emeryt w opiece?

Opieka nad osobami starszymi to dobry sposób na dorobienie do emerytury, a także dobry sposób na emeryturę - jeśli mamy jeszcze siłę i ochotę by zrobić coś dobrego. Podejmując się takiej dodatkowej pracy musimy jednak pamiętać, że nasze zarobki mogą wpłynąć na wysokość pobieranego świadczenia emerytalnego.

czytaj całość

Jak zostać opiekunką osoby starszej?

Opiekunowie zajmujący się seniorami pomagają im w wykonywaniu rutynowych czynności, towarzyszą w codziennym życiu i umożliwiają sprawne ich funkcjonowanie. Nierzadko też wspierają osoby starsze podczas choroby lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia. Istnieje kilka sposobów na kształcenie w zawodach opiekuńczych. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące specyfiki pracy opiekuna osób starszych, wymagań stawianych kandydatom i sposobów zdobycia nowego zawodu.

czytaj całość

Używamy cookies

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.